رئیس شورای فدراسیون روسیه وارد تهران شد

یکشنبه 23 آبان 1395 09:18 ب.ظ

 

رئیس شورای فدراسیون روسیه وارد تهران شد

 • رئیس شورای فدراسیون روسیه وارد تهران شد

  رئیس شورای فدراسیون روسیه به منظور گفت و گو با مقامات ارشد کشورمان و در صدر یک هیات پارلمانی عصر یکشنبه وارد تهران شد.

  به گزارش ایرنا، «والنتینا ماتویینکو» در این سفر دو روزه قرار است با رئیس جمهوری و وزیر خارجه ایران دیدار و گفت و گو کند.

  «ماکسیم سوسلو» وابسته مطبوعاتی سفارت روسیه در تهران گفت: «رئیس شورای فدراسیون روسیه در اولین دیدار خود شامگاه یکشنبه با «علی لاریجانی» رئیس مجلس شورای اسلامی دیدار خواهد کرد.»

  سفر رئیس شورای فدراسیون نخستین برنامه مذاکرات بلندپایه ترین مقام روسیه پس از دیدار آذرماه سال گذشته «ولادیمیر پوتین» رئیس جمهوری این کشور با حضرت آیت اله خامنه ای رهبر معظم انقلاب اسلامی، حسن روحانی رئیس جمهوری و شرکت در نشست سران کشورهای گازی در تهران است.

  ماتویینکو پیش از آغاز این سفر به خبرنگارایرنا در مسکو گفت: «پیشبرد روابط پارلمانی، همکاری های دوجانبه و همچنین افزایش همگرایی در خاورمیانه به ویژه برای مبارزه با تروریسم ضدسوری در مذاکرات تهران مطرح می شود.»

  «ویکتور اوزروف» رئیس کمیسیون امنیت دفاعی شورای فدراسیون روسیه و شماری از مقام های پارلمانی و همچنین اعضای این شورا ماتویینکو را در سفر به ایران همراهی می کنند.

  اوزروف پیش از این سفر گفت: «افزایش روابط با جمهوری اسلامی از جمله مسائل مربوط به همکاری ها در عرصه انرژی هسته ای در مذاکرات تهران بررسی می شود.»

  «والنتینا ماتویینکو» 67 ساله رئیس شورای فدراسیون (مجلس سنا) از سیاستمداران بلندپایه روسیه به عنوان مقام سوم حاکمیت پس از رئیس جمهوری و نخست وزیر این کشور شناخته می شود.

  شورای فدراسیون روسیه به عنوان مجلس سنا یا علیا با 178 نماینده در کنار مجلس دوما (سفلی) با 450 نماینده پارلمان را تشکیل می دهند.


برچسب ها: رئیس ، شورای ، فدراسیون ، روسیه ، وارد ، تهران ، شد ،
 

 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic